Skip til primært indhold

Klyngekontaktpersoner

I Region Syddanmark er Hjerteløberne i nogle områder organiseret i lokale klynger. Det samme gjorde sig gældende i den tidligere førstehjælpsordning Danmark Redder Liv.

Klyngerne giver mulighed for erfaringsudveksling, sparring og rekruttering.

Ønsker du eller I at danne en ny klynge, så kontakt venligst fuldmægtig Martin Grum-Nymann, mgn@rsyd.dk

Du kan se kontaktoplysninger på klyngekontaktpersonerne her:

Sdr. Hostrup, Hostrupskov, Felsted, Bovrup, Varnæs

Bjørn Rasmussen

Tlf. 20204755

Email: rasmusbear@gmail.com

 

Aabenraa (6200)

Bjørn Rasmussen

Tlf. 20 20 47 55

Email: rasmusbear@gmail.com

 

Kruså-Padborg

Vivian Nielsen

Tlf. 21900303

Email: Agerglimt13@mail.dk

 

Bolderslev og omegn

Poul Hansen

Tlf. 24236227

Email: sph@outlook.dk

Assens by

Lars Lundbæk

Tlf. 42952878

Email: larslundbaek@gmail.com

 

Tommerup (5690)

Troels Beck

Tlf. 20662649

Email: Trbeck45@gmail.com

 

Vissenbjerg (5492)

Thomas Munter Emiliussen-Broberg

Tlf. 31201784

Email: temiliussen@gamil.com

 

Ebberup by

Mathias Askov Holst

Tlf. 31541995

Email: m87holst@gmail.com

Billund-Grindsted

Torben Mørk

Tlf. 30700912

Email: torben@moerk.it

Bramming

Michael Søgård

Tlf. 29461210

Email: Bramming2006@hotmail.com

 

Henrik Lykke Pedersen

Email: vwhenrik@hotmail.com

Gørding

Martin Roland Pedersen

Tlf. 60134314

Email: martin@goernoget.dk

 

Esbjerg-området

Patrick Thomsen

Tlf. 26371528

Email: patrick_thomsen49@live.dk

Broby

Helene Heldgaard

Email: 5672helene@gmail.com

Fanø

Mikkel Jørgensen

Tlf. 40827740

Email: mjbyg2@gmail.com

 

 

Fredericia

Carsten Madsen

Tlf. 40321222

Email: Carsten.madsen@trekantbrand.dk

Vojens, Skrydstrup

Per Strauss

Tlf. 51294849

Email: per.strauss@youmail.dk

Nordøstfyn

Henning Rasmussen

Tlf. 24605272

Email: gronningen35@live.dk

 

Dalby

Tommy Nielsen

Tlf. 23989359

Email: brandtnielsen@dbmail.dk

Aller, Stubbum, Vejstruprød, Sjølund, Grønninghoved, Hejls & Hejlsminde

Claus Benthin-Larsen

Tlf. 30737674

Email: c30737674@gmail.com

 

Jordrup (6064)

Sanne Bælum

Tlf. 30302235

Email: sannebaelum@live.dk

 

Almind

Lars Hemrich

Tlf. 22251874

Email: hemrich24@gmail.com

Strib

Søren Mommsen

Tlf. 25872616

Email: s.mommsen@dadlnet.dk

 

Middelfart

Carsten Madsen

Tlf. 40321222

Email: murermester.madsen@mail.dk

Bogense

Lars Ladegaard

Tlf. 40352812

Email: lars@ladegaard.com

 

Otterup

Lars Ladegaard

Tlf. 40352812

Email: lars@ladegaard.com

 

Søndersø

Lars Ladegaard

Tlf. 40352812

Email: lars@ladegaard.com

Nyborg

Per Balle Kildelund

Tlf. 23250461

Email: Pbk@safeday.dk

 

Tårup-Frørup

Arne Nielsen

Tlf. 30131386

Email: lotkarn1@gmail.com

Odense

Thomas Bjørn Kristensen

Tlf. 20290020

Email: redderliv@nalnet.dk

Fjellebroen-Ulbølle-Strandhose

John Kramme

Tlf. 29724046

Email: j.kramme@icloud.com

 

Lundeborg

Mathilde Bondo

Tlf. 23235850

Email: mathilde@lasseogmathilde.dk

 

Kværndrup, Ryslinge og Gislev

Christina Pedersen

Tlf. 51214939

Email: cp@besked.com

 

Åbyskov, Skårupøre

Jan Askholm

Tlf. 72215522

Email: jan.askholm@gmail.com

Broager

Michael Jens Plambeck

Tlf. 21771364

Email: mlplambeck@mail.dk

 

Nordborg (6430)

Thomas Evald

Tlf. 21646766

Email: tevald@webspeed.dk

 

Gråsten

Claus Jørgensen

Tlf. 21358509

Email: landy2791@gmail.com

Skærbæk-Frifelt-Rømø

Karin Mercedes Vilmun

Tlf. 30648607

Email: Karin@vilmun.com

 

Tønder

Allan Høeg

Tlf. 61551574

Email: Vicekaptajn.tfb@gmail.com

 

Årre

Lars Molbek Friis

Tlf. 26443971

Email: Friisfamilien@gmail.com

 

Nr. Nebel

Marlene Søndergaard-Nielsen

Tlf. 25717706

Email: 7706sn@gmail.com

Andst-Vejen

Jens Kristian Johansen

Tlf. 30252444

Email: jens-johansen@mail.dk

 

Jels, Øster LIndet og Omegn

Henning Jensen

Tlf. 40175277

Email: Henningjensen812@gmail.com

Jelling

Thomas Philipsen

Tlf. 22973929

Email: tph@parat.dk

 

Gustav Gerstrøm

Email: gustav.sandvad@gmail.com

Maiken Jensby

Email: Jensby48@gmail.com

 

Egtved-Ødsted-Randbøl-Vandel-Bredsten

Martin B. Hansen

Tlf. 40920570

Email: fejer@mail.dk

 

Vejle Midtby

Louise Larsen

Tlf. 30706783

Email: louiselarsen1402@gmail.com

APPFWU02V