Skip til primært indhold

Uddannelsesafdelinger indenfor specialuddannelsen i intensiv sygepleje i Region Syddanmark

Vi har i Region Syddanmark flere uddannelsesafdelinger indenfor specialuddannelsen i intensiv sygepleje

Uddannelsesafdelinger

  1. Sygehus Lillebælt Vejle
    Uddannelsesansvarlig sygeplejerske Anita Rüsselbæk Sørensen
    Anita.Russelbaek.Soerensen@rsyd.dk
  2. Sygehus Lillebælt Kolding sygehus
    Uddannelsesansvarlig sygeplejerske Lone Munch
    lone.munch@rsyd.dk
  3. Sygehus Sønderjylland, Aabenraa
    Uddannelsesansvarlig sygeplejerske Elisabeth Wiborg
    Elisabeth.Wiborg@rsyd.dk
  4. Sydvestjysk Sygehus
    Uddannelses- og udviklingssygepl. Inge Schultz Jørgensen
    inge.schultz1@rsyd.dk
  5. OUH Odense Universitetshospital - afdeling V
    Klinisk uddannelseskoordinator Eva B. Paaske
    eva.paaske@rsyd.dk
  6. OUH Odense Universitetshospital - afsnit NIA
    Klinisk sygeplejelærer Tine Andersen
    tine.andersen@rsyd.dk
  7. OUH Svendborg Sygehus - afdeling V
    Uddannelsesansvarlig intensivsygeplejerske Lene Graversen
    lene.Graversen@rsyd.dk 
Ann Jorry Liljegren

Ann Jorry Liljegren

Uddannelseskonsulent

Koncern HR, Sundhedsuddannelser


29 20 19 63 Kontakt
APPFWU02V