Skip til primært indhold

Terapeutfagligt specialeråd

Terapeutfagligt specialeråd

Oversigt over det Terapeutfaglige specialeråd i Region Syddanmark


For specialerådet finder du medlemmerne herunder formand for specialerådet, den dialogansvarlige direktør, samt den tilknyttede sekretariatsbetjening.

Kommissorium for Terapeutfagligt specialeråd (pdf).

Nederst på siden finder du referater fra møderne med den dialogansvarlige direktør - opdateres løbende.

Medlemmer i Terapeutfagligt specialeråd

Dialogansvarlig direktør Mathilde Schmidt-Petersen, sekretariatsbetjenes af Solveig Hansen.

Formand Kirsten Jones Chefterapeut, Vejle, SLB

79406150

25487350

Fys. kirsten.jones@rsyd.dk 
  Inge Hansen Bruun Udviklingsterapeut, Kolding, SLB 76362811 Fys. inge.hansen.bruun@rsyd.dk 
  Aswine Rasmussen Chefterapeut 76362810 24872834 Fys. Aswine.E.R. Franckaert.Rasmussen@rsyd.dk 
  Anniezette Bøgelund Afdelingsterapeut, Vejle, SLB 79406170 Ergo anniezette.boegelund.broendum.pedersen@rsyd.dk 
  Lisbeth Minet Afdelingsterapeut, OUH 65413541 Fys. lisbeth.minet@rsyd.dk 
  Alice Ørts Ergoterapeut, ph.d., OUH 65413530 Ergo alice.oerts@rsyd.dk 
  Pernille Kjær Chefterapeut, Aabenraa, SHS 28952724 Fys. pernille.kjaer@rsyd.dk 
  Louise Düwel Teamkoordinator, SHS 79977084 Ergo louise.duevel@rsyd.dk 
  Dorte Lemvigh Teamleder, Rygcenter Middelfart 63484483 Fys.

dorte.lemvigh@rsyd.dk

  Anne Lise Zilmer Chefterapeut, Rehabiliteringsafdelingen, Svendborg 21630135 63201219 Ergo

anne.lise.zilmer@rsyd.dk 

  Rikke Krægpøth KompetenceCenter for rehabilitering OUH, Vestergade 15, 5800 Nyborg 24673021 Fys. Rikke.Kraegpoth2@rsyd.dk
  Marianne Thomsen Chefterapeut, SVS 79182380 Fys.

marianne.thomsen@rsyd.dk 

  Susanne Sillesen Skøt (Barsel) Udviklingsterapeut, Esbjerg, SVS 79189682 Fys.

susanne.sillesen.skott@rsyd.dk 

  Gry Søbye Sølvsteen Udviklingsterapeut, SVS 79182375 Fys.

gry.sobye@rsyd.dk 

  Vakant Privatpraktiserende fysioterapeut    

 

APPFWU01V