Dette er tekstversionen af Kontakt til frivillighedskoordinatorer
Klik her for at komme til den grafiske version af Kontakt til frivillighedskoordinatorer

Forside - Om sitet - Læs op - Sitemap


Kontakt til frivillighedskoordinatorer


Der er mange muligheder for at yde en frivillig indsats i Region Syddanmark.

Meld dig som frivillig eller få mere viden om de frivillige indsatser ved at kontakte regionens frivilligansvarlige nedenfor.

Esbjerg, Grindsted og Brørup 
Christina Mischorr-Boch, Frivillighedskoordinator
Telefon: 3060 6865
Mail: Christina.Vigel.Mischorr-Boch@rsyd.dk

Aabenraa, Sønderborg og Tønder
Tatiana Sergeevna Zorina Rusuberg, Frivillighedskoordinator
Telefon: 23497533
Mail: Tatiana.Rusuberg@rsyd.dk

Kolding, Middelfart og Vejle
Louise Westphal Killick, Frivillighedskoordinator
Telefon: 51438912
Mail: Louise.Westphal.Killick@rsyd.dk

Odense, Svendborg, Nyborg og Ærøskøbing
Karina Andersen, Frivillighedskoordinator
Telefon 3089 6078
Mail: Karina.Andersen4@rsyd.dk 

Lotte Slot Jensen, Frivillighedskoordinator
Telefon: 2345 3757
Mail: Lotte.Slot.Jensen@rsyd.dk

Helle Kristiansen, Frivillighedskoordinator
Telefon: 21176909
Mail: Helle.Kristiansen@rsyd.dk

Martin Grum-Nymann
Regionshuset
Telefon: 21 57 05 54
Mail: mgn@rsyd.dk

Odense
Anne Mette Krebs (Souschef.)
Telefon: 65 50 50 21
Mail: anne.mette.krebs@hospice.rsyd.dk

Esbjerg
Ingrid Bang
Telefon: 75 45 68 33
Mail: ingrid@aflastningstjenesten.dk

Haderslev
Lis Gosvig
Telefon: 99 44 04 07
Mail: Lis.Gosvig@hospice.rsyd.dk

Vejse Øst
Hanne Kaaberbøl
Telefon: 99 44 09 50
Mail: hanne.kaaberbol@rsyd.dk

Svendborg
Inger kruchov
Telefon: 29 20 22 42
Mail: Inger.Kruchov@hospice.rsyd.dk




Region Syddanmark - Email: kontakt@regionsyddanmark.dk