Dette er tekstversionen af Sundhedsplanlægning
Klik her for at komme til den grafiske version af Sundhedsplanlægning

Forside - Om sitet - Læs op - Sitemap


Sundhedsplanlægning


I Sundhedsplanlægning arbejder vi med en bred vifte af planlægnings- og udviklingsopgaver indenfor sundhedsvæsenet, patienttransport, det præhospitale område og sundhedsberedsskabet.

 

Nedenfor finder du kontaktoplysninger til afdelingen og medarbejderne

Sundhedsplanlægning: plan@rsyd.dk
Det præhospitale område og sundhedsberedskabet: dpo@rsyd.dk
Siddende patienttransport: siddende.befordring@rsyd.dk

 

Medarbejdere:

Helene Vestergaard, Afdelingschef
Tlf.: 29 20 13 59 - hvs@rsyd.dk

Birgit Skovsbo, Afdelingssekretær
Tlf. 29 20 12 49 - bsk@rsyd.dk

Anders Wang Maarbjerg, Chefkonsulent
Tlf. 21 58 99 58 - anders.maarbjerg@rsyd.dk

Annika Tranekjer, Jurist
Tlf. 24 75 31 42 - annika.tranekjer@rsyd.dk

Eva Gad Søndergaard, AC-fuldmægtig
Tlf. 29 20 18 53 - egs@rsyd.dk

Gitte Jørgensen, Præhospital chef
Tlf. 24 96 93 53 - gitte.joergensen@rsyd.dk

Judy Vestergaard, Regnskabsmedarbejder
Tlf. 29 20 16 52 - juve@rsyd.dk

Karina Ersted Christensen, AC-medarbejder
Tlf. 24 78 72 60 - kec@rsyd.dk

Kenneth Ravnholt, Beredskabskoordinator
Tlf. 21 59 82 10 - kenneth.ravnholt@rsyd.dk

Kirsten Frost Lorenzen, AC-medarbejder
Tlf. 21 59 81 52 - kfl@rsyd.dk

Malene Jeppesen, AC-fuldmægtig
Tlf. 21 57 05 51 - mjep@rsyd.dk

Martin Grum-Nymann, AC-fuldmægtig
Tlf. 21 57 05 54 - mgn@rsyd.dk

Morten Jakobsen, Specialkonsulent
Tlf. 21 57 05 29 - morten.jakobsen@rsyd.dk

Morten Hestbech, AC-fuldmægtig
Tlf. 29 20 14 17 - mhe@rsyd.dk

Rasmus Nymand Nielsen, AC-medarbejder
Tlf. 23 62 96 82 - rnn@rsyd.dk

Rikke Winther Strunge, AC-fuldmægtig
Tlf. 21 59 82 19 - rws@rsyd.dk

Solveig Hansen, AC-fuldmægtig
Tlf. 21 59 84 79 - solveig.hansen@rsyd.dk

Trine Malling Lungskov, Specialkonsulent
Tlf. 29 20 17 90 - trine.malling.lungskov@rsyd.dk

Ulrich Jensen, Chefkonsulent
Tlf. 29 20 11 11 - uje@rsyd.dk




Region Syddanmark - Email: kontakt@regionsyddanmark.dk